Prokopský mikrob

Závody v orientačním běhu

Součást Pražské zimní ligy

Rozpis

Typ závodu

Noční mikroOB. Závodník dostane mapu se zakreslenými kontrolami (19 ks). Na shromaždišti budou předem k dispozici popisy kontrol, ty je rozumné opsat do průkazky, mohou být důležité.

V terénu bude kontrol mnohem více, řada z nich bude falešných a budou na podobných a blízkých objektech.

Úkolem je v časovém limitu 60 minut posbírat co nejvíce pravých kontrol. V případě stejného počtu kontrol rozhoduje čas. Nejlepší závodníci by měli v časovém limitu posbírat všechny kontroly. Za překročení limitu se strrhává jedna kontrola za každých započatých 30 sekund.

Na kontrole bude písmeno, které je třeba opsat do průkazky. Vemte si vlastní píšící tužku (propisku, fixu, voskovku, ...) a nezalepujte průkazky . Jenou naraženou kontrolu není možné opravit. Nejasně, či víceznačně oražená kontrola se počítá jako neoražená. Na kontrolách bude jen fáborek a kartička s písmenkem. Nic reflexního. Může být obtížné kontrolu dohledat a může být také obtížné rozhodnout, zda je pravá či falešná. V tom je smysl závodu.

V prostoru závodu jsou místa, kde se dá spadnout ze skály. Buďte opatrní. Neběhejte bezhlavě. Závod není vhodný pro malé děti.

Centrum závodů

Hospoda na cvičišti v Prokopském údolí. N50o2.600 E14o23.230. Hospoda bude otevřena, ale prostor uvnitř slouží jen ke konzumaci tam zakoupených potravin, pochutin a nápojů. Prezentace a převlíkání na kryté a osvětlené (aůle studené) terase nad hospodou. Cíl závodu u stolků před hospodou.

Doprava

Nádraží ČD Praha Hlubočepy (každou půlhodinu vlak ze Smíchova) 500m, autobusová zastávka Hlubočepská (bus 104,120 ze stanice Na Knížecí) 600m, parkování aut 400-600m, metro Jinonice 2km, metro Smíchovské nádraží 3km

Přihlášky

Už jsou uzavřeny.

Prezentace

Ve středu 30.11.2011 18:30-19:00.

Start

Ve středu 30.11.2011 v 19:19, u Prokopského jezírka, 574 metrů od shromaždiště (pro horolezce a sebevrahy blíže).

Startovné

10,- Kč.

Mapa

Prokopské údolí 1:6.000

Kategorie

jediná, délka trati cca 4km